ליטוש רצפת שיש

בבתים רבים בישראל מותקנת רצפת שיש יוקרתית ומרשימה ביופייה. רצפת שיש נחשבת בעיני רבים כרצפה היפה ביותר מכל סוגי המרצפות, אך לאחר כמה שנים אריחי השיש סובלים מסדקים, שריטות, כתמים מכוערים שאין אפשרות להסיר בניקיון רגיל, וגם הרובה בפוגות מקבלת גוון כהה ושונה מצבע השיש. במצב זה יש שני פתרונות – החלפת מרצפות השיש, פעולה הכרוכה בהשקעה כספית גבוהה, או הזמנת שירות ליטוש רצפת שיש ע"י מומחה מנוסה מחברת פוליש אליהו.

מה זה ליטוש שיש ומתי כדאי לבצע אותו?

ליטוש רצפת שיש הוא תהליך מורכב יחסית שנועד ליישר ולהחליק את המרצפות, להסיר שכבה עליונה דקה ומוכתמת ולהעניק לרצפת השיש מראה אחיד, נקי, מבריק ויוקרתי. ברוב המקרים מבצעים ליטוש שיש כאשר המרצפות מלוכלכות מאוד ולא ניתן לנקות אותן בשיטות רגילות, וכאשר מרצפות השיש פגומות והמראה שלהן אינו כתמול שלשום. 

בנוסף לזאת, כדאי להזמין שירות לליטוש רצפת שיש בבית על ידי מומחה מנוסה כאשר מתכננים לשפץ את הנכס, עוברים לדירה חדשה עם רצפה פגומה או מלוכלכת, ולאחר נזק שנגרם למשטח הריצוף כתוצאה מהצפה, שריפה וכדומה.

הליטוש של אריחי השיש נועד להעניק לרצפה היוקרתית מראה אחיד ומרשים, ובתהליך זה משתמשים במכונות מיוחדות ומתקדמות עם ראש יהלום. הליטוש נעשה ב-5 דרגות שונות כדי להשיג את המראה האחיד ולייצר את אפקט ההברקה הרצוי. חשוב לדעת כי לאחר ליטוש רצפת שיש המרצפות סופחות מים ונוזלים, לכן חשוב להשלים את פעולת הליטוש עם מריחת סילר או פוליש ייעודי לרצפת שיש (מומלץ לבצע פוליש קריסטל). הסילר מהווה שכבה אטומה המגנה על אריחי השיש וכך שומרים על תוצאות הליטוש וההברקה לזמן רב.

ראוי לציין כי ליטוש שיש הוא עסק לאנשי מקצוע מיומנים ומנוסים בלבד. אין לקחת סיכונים ומומלץ שלא להזמין את העבודה מחברה שאינה מוכרת בענף. אם בוחרים בעל מקצוע ללא ניסיון בליטוש שיש הוא עלול לגרום לנזקים קשים ובלתי הפיכים לאריחי השיש היקרים, לכן יש להזמין שירות ליטוש רצפת שיש רק על ידי מומחה מחברת פוליש אליהו.

תהליך ליטוש רצפת שיש ע"י מומחה

ליטוש רצפת שיש ע"י מומחה מחברת פוליש אליהו מבוסס על השלבים הבאים:

ניקיון יסודי והכנת הנכס – מומלץ לפנות את הדירה או הבית מרהיטים וחפצים גדולים, ויש להגן היטב כל על החפצים שנשארים בבית, להוריד וילונות, לכסות כוננית ספרים ועוד. כדאי לשטוף היטב את הרצפה לפני הגעת צוות חברת הפוליש לביתכם.

חריצה ומילוי הפוגות – המרווחים בין אריחי השיש נקראים פוגות, יש לחרוץ את המרווחים ולמלא אותם בדבש שיש חזק ואיכותי כדי ליישר את הרצפה ולהבטיח ליטוש אחיד של המשטח. מומלץ למלא את הפוגות עם דבק שיש בגוון של האריחים כדי לקבל רצפה מרשימה ביופייה בסיום תהליך הליטוש.

ליטוש השיש באמצעות מכונה ייעודית – השלב העיקרי בליטוש רצפת שיש נעשה עם מכונה ייעודית עם ראש יהלום. את הליטוש של אריחי השיש מבצעים בכמה דרגות ליטוש, ויש לבחור מראש האם מעוניינים באפקט מט, משי או מבריק. בשלב הראשון מבצעים ליטוש גס ולאחר מכן עוברים על כל הרצפה עם ראשי ליטוש עדינים יותר כדי להשיג את האפקט הרצוי.

מריחת סילר – בסיום שלב הליטוש יש למרוח שכבת סילר על רצפת השיש. הסילר נועד לאטום את האריחים ולהגן על הרצפה מפני שריטות, לכלוך, נוזלים והיווצרות כתמים. אפשר לבצע פוליש קריסטל כדי להבריק את רצפת השיש ולהקנות לה מראה חלק, אחיד ויוקרתי.

למידע נוסף ולהזמנת שירותי ליטוש רצפת שיש על ידי מומחה במחירים הוגנים בלבד – התקשרו עכשיו למוקד השירות של חברת פוליש אליהו או השאירו פרטים ליצירת קשר כאן באתר!

יצירת קשר - 050-4554842 דילוג לתוכן